Szybki dostęp

 

To były dwa, pełne emocji i wrażeń dni. 1 i 2 grudnia grupa młodych, zdolnych wokalistów wzięła udział w warsztatach wokalnych, które poprowadziła Margita Ślizowska. Margita, to wokalistka, aktorka, trenerka wokalu i prywatnie bardzo ciepła oraz sympatyczna osoba. W czasie warsztatów młodzi adepci sztuki śpiewu dowiedzieli się jaki wpływ na śpiew ma ciało, oddech i koncentracja. Nauczyli się jak należy ćwiczyć, aby głos był czysty i pewny. Ćwiczenia wokalne to jedno, ale motywacja, koncentracja i rozumienie tekstu to już wyższa szkoła jady. Z tym też zmierzyli się młodzi śpiewacy. Drugiego dnia warsztatów musieli wprowadzić wszystkie nauki w życie podczas wieczornego koncertu, który był emocjonujący i pokazał, że „chcieć to móc”.
 
W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie rozbrzmiały dźwięki największych polskich przebojów lat 80 i 90. Licznie zebrana widownia usłyszała szlagiery, które każdy zna. Uczestnicy warsztatów stanęli na wysokości zadania i wykonali swoje utwory z wielką pasją i zaangażowaniem. Publiczność była zachwycona, a po każdym występie na widowni rozlegały się burzliwie brawa i wiwaty. Może było kilka nieczystości, pomyłek w tekście, ale swoją charyzmą, uczuciowością i własnymi aranżami wokaliści udowodnili, że te dwa dni nie poszły na marne, i że śpiew mają w zakorzeniony głęboko w sercach.
 
Na scenie mogliśmy podziwiać uczniów Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie i I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Podczas tych dwóch dni zawiązały się nowe znajomości, wszyscy wymienili się doświadczeniami i wrażeniami. Ogólnie atmosfera była super 🙂
 
A oto wrażenia uczestników warsztatów:
 
„Warsztaty z Margitą były przyjemnością. Same przygotowania były super, przeprowadzone trochę w formie rozrywki. Atmosfera cudowna. Nie mogłam wymarzyć sobie lepszych ludzi niż Ci, którzy tam byli. Był mały stresik przed pierwszym wyjściem na scenę, ale kiedy już na niej stanęłam stres minął. Przeżycie, które na pewno zostanie ze mną do końca mojego życia.”Wiktoria
 
„Warsztaty były dobrą lekcją oraz testem naszego głosu! Nauczyliśmy się jak operować i ćwiczyć swój wokal. Porady, które otrzymaliśmy od Margity z pewnością wykorzystamy w dalszym rozwoju muzycznym.”Damian
 
„Jeśli chodzi o warsztaty, to był mój pierwszy raz, ale było to bardzo ciekawe doznanie. W skrócie bardzo mi się podobało i bardzo się cieszę się wzięłam udział i no cudowna atmosfera i ludzie ❤Iza
 
Warsztaty zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Sztama", a finansowane ze środków Miasto Kętrzyn.
 
W warsztatach wzięli udział: Dudkiewicz Maja, Jankowska Julia, Kwiatkowska Milena, Ławrywianiec Izabela, Pierzchanowska Agata, Pietkiewicz Wiktoria, Ponikowska Amelia, Szymańska Izabela, Trapik Magdalena i Wicha Damian.

W dniu 30 listopada Samorząd Szkolny zorganizował loterię andrzejkową, z której dochód przeznaczyliśmy na zbiórkę na leczenie małego Jasia Korshernicha. Uczniowie mogli wylosować bonusy przygotowane przez naszych nauczycieli oraz wziąć udział w magicznych wróżbach z przymrużeniem oka. Zabawy wywołały ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Wielu z nich miało okazję poznać swą przyszłość za pomocą magicznej kuli, usłyszeć przepowiednię na przyszły rok od „łysej wróżki”, czy usłyszeć imię swojej nowej miłości. Ale najważniejszy był główny cel naszej akcji – zbiórka dla Jasia. Z radością informujemy, że dzięki waszej życzliwości udało nam się uzbierać 971,69zł. I za to wielkie składamy wielkie podziękowania.

Był to dzień pełen wrażeń i wyjątkowej atmosfery. Za organizację wydarzenia dziękujemy Prezydium Samorządu: przewodniczącej Karolinie Lisowskiej, jej zastępcy Mai Karanowskiej, koordynatorkom zbiórki na rzecz Jasia – Alicji Służale i Aleksandrze Komor oraz uczniom klasy II ae. Specjalne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Sztama" (oni wiedzą za co ;).

W listopadzie w naszej szkole podkreślamy znaczenie zrównoważonego rozwoju. Wskazujemy, że rozwój gospodarczy i społeczny powinien być powiązany z podnoszeniem jakości środowiska naturalnego, między innymi poprzez ograniczanie szkodliwego wpływu produkcji i konsumpcji dóbr na stan środowiska i ochronę zasobów przyrodniczych. Ekologiczne myślenie związane jest zatem z ponownym wykorzystaniem otaczających nas rzeczy, aby w ten sposób chronić przyrodę. I właśnie dlatego na lekcjach plastyki uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani Małgorzaty Fiedorowicz pracowali nad nadaniem „nowego życia” zużytym ubraniom oraz torbom. Wykorzystując wyobraźnię i farby do materiału sprawili, że stara i niepotrzebna odzież znów może być wykorzystywana.  Efekty twórczości naszych uczniów możecie podziwiać na wystawie w holu oraz w naszej internetowej galerii.

I LO w Kętrzynie

 

W październiku – miesiącu, w którym przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – i my zadbaliśmy o dobrostan naszych uczniów i uczennic. Młodzież z klas II miała okazję uczestniczyć
w warsztatach dotyczących technik relaksacji.

Przyglądając się ucieczce człowieka przed goniącym go lwem, rozmawialiśmy o ewolucyjnym znaczeniu reakcji stresowej, o tym co w świecie zewnętrznym i wewnętrznym wywołuje stres,  
i wreszcie o tym,  co pomaga domknąć cykl reakcji stresowej. Uczniowie poznali różne techniki radzenia sobie ze stresem, od ćwiczeń Pilatesa i Jogi począwszy, przez ćwiczenia oddechowe, po trening autogenny Jacobsona. Na sam koniec, mocą swojej wyobraźni,  wszyscy udali się na piaszczystą plażę, gdzie choć przez chwilę znów poczuli wakacyjny relaks i odprężenie.

Dziękuję wszystkim Nauczycielom, Uczniom oraz  Uczennicom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie.

Psycholog szkolny

Dnia 10.11.2022 roku w auli naszej szkoły odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości przygotowany przez klasę 3c. Akademia była podzielona na kilka części. Początek uroczystości stanowiło wspólne odśpiewanie hymnu, następnie mieliśmy okazję obejrzeć fragment filmu pt. „Niezwyciężeni”. Podjęty temat został rozszerzony w prezentacji przygotowanej przez uczniów. Dopełniającym elementem były pieśni patriotyczne „Legiony” oraz „Rota” wykonane przez chór składający się z męskiej części klasy. Apel został zakończony quizem, podczas którego uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i otrzymać słodkie nagrody.