Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

W piątek, 17 września 2021r., uczniowie klas 1ae oraz 1b udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Wilczego Szańca. Celem wyjazdu była integracja oraz poznanie ciekawych obiektów na terenie byłej kwatery głównej Adolfa Hitlera.

Po przyjeździe na miejsce ruszyliśmy w głąb kwatery, zatrzymując się przy ważnych budowlach, aby dowiedzieć się ciekawostek na ich temat. W trakcie oprowadzania usłyszeliśmy gdzie Hitler spał, co jadł,  gdzie najczęściej przebywał, gdzie była sala konferencyjna, a nawet jak nazywał się ulubiony pies Adolfa. Wysłuchaliśmy historii o nieudanym zamachu na wodza III Rzeszy dokonanym przez Clausa von Stauffenberga oraz o tym, co się działo po nim. Wstąpiliśmy również do muzeum, gdzie nadleśnictwo odtworzyło pokój, w którym odbył się zamach. Przechodziliśmy przez tunel w  jednym ze schronów, który wywarł na nas ogromne wrażenie oraz widzieliśmy autentycznego Jagdpanzera 38(t), czyli niemieckie działo pancerne (nie mylić z czołgiem – pozdrowienia dla graczy Word of Tanks). Wyjazd zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, na którym rozmawialiśmy o naszych odczuciach odnośnie wycieczki oraz o błahych sprawach. Graliśmy w karty, słuchaliśmy muzyki, śpiewaliśmy. Niektórzy nawet grali na ukulele. Czas był spędzony świetnie, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz odpoczęliśmy. Wielu może się wydawać, że było nudno ponieważ zwiedzaliśmy, jednak my nigdy nie zapomnimy tego wyjazdu. Klimat tego miejsca był świetny, tak samo jak nasze humory. Na koniec pozdrawiamy Nadleśnictwo Srokowo, które umożliwiło nam zwiedzanie i przygotowało ognisko integracyjne.

Klasa 1ae

Dnia 13.09.2021 r. Klasy 1C i 1D razem z opiekunami wyruszyły o godzinie 9 spod ratusza do Wilczego Szańca. Wycieczka miała charakter integracyjny. Na szczęście sam transport nie zajął nam dużo czasu. Docierając do Wilczego Szańca, poczuliśmy atmosferę tego niezwykłego miejsca. Wyruszyliśmy w głąb lasu i zatrzymywaliśmy się obok ważnych punktów. Dowiedzieliśmy się, gdzie Hitler spał, spożywał posiłki, a gdzie obmyślał swoje plany I konsultował je z swoimi powiernikami. Bardzo zaciekawiła nas informacja o zamachu. Wstąpiliśmy nawet do muzeum i zobaczyliśmy krótką ekranizację spotkania Hitlera i Mussolinego oraz czołg III Rzeszy. Może i mały szczegół, ale samo przejście przez tunel w bunkrze, wywarło na nas niemałe wrażenie. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i podzieleniem się odczuciami na temat wycieczki. Podczas tej integracji dowiedzieliśmy się intrygujących ciekawostek oraz zawarliśmy nowe znajomości. Pomimo tego, że wycieczka była typowo historyczna i niektórym mogłoby się wydawać, że była dość nudna, wcale tak nie było i na pewno będziemy ją dobrze wspominać.

24.06.2021 roku klasa 2d1 wraz z wychowawcą, panem Andrzejem Lewandowskim, w ramach integracji udała się na wycieczkę po Kętrzynie. Celem naszego spaceru było porównanie Kętrzyna ze starych zdjęć do miasta, które znamy przy okazji rozwiązywania questu “Kryminalna przeszłość Kętrzyna”.
 
O 10.00 wyruszyliśmy spod szkoły na Plac Piłsudskiego, gdzie mieliśmy do rozwiązania pierwszą zagadkę. Następnym przystankiem była Loża Masońska, spod której udaliśmy się pod Bazylikę Mniejszą. W kościele św. Jerzego wspięliśmy się na szczyt wieży, z której podziwialiśmy niesamowitą panoramę miasta. Naszą wizytę w kościele dopełniły opowieści o więźniu, który wyrzeźbił figurkę Matki Boskiej. Właśnie ta figurka dała początek kultowi Matki Boskiej w Świętej Lipce. Interesująca okazała się również historia o epitafiach, które znajdują się na płytach znajdujących się przy wejściu do kościoła. Po rozwiązaniu zadania związanego z “zacheuszkiem”, wybraliśmy się do zamku po rozwiązanie kolejnego pytania, które nas, niestety, pokonało. Rozwiązaniem naszego “śledztwa” była średniowieczna nazwa Kętrzyna, czyli Rastenburg. Na koniec “ekspedycji” udaliśmy się na lody.
 
Pomimo, że wydawało nam się, że znamy Kętrzyn, ta przechadzka okazała się bardzo ciekawa, dzięki opowieściom naszego wychowawcy i przemiłego pana, którego spotkaliśmy w kościele. Na pewno w jej trakcie dużo dowiedzieliśmy się o historii naszego miasta.
 
Klasa 2d1g

24 czerwca 2021, po wyczerpujących miesiącach nauki (zarówno zdalnej, jak i stacjonarnej), klasy 1a , 1d1 oraz 2 bd  wraz z wychowawcami - Panią Anną Wachnik, Panią Dominiką Skrzypczyńską i Panem Robertem Puczelem oraz opiekunami - Panią Moniką Żołędziowską i Panem Sylwestrem Gaciochem wybrały się na wycieczkę integracyjną do Owczarni (choć dziwnym trafem nie zastaliśmy tam owiec), aby odetchnąć dzień przed zakończeniem roku szkolnego.

O godzinie 8.15 odbyła się zbiórka, skąd autokarem udaliśmy się do naszego punktu docelowego. Na miejscu znaleźliśmy się około 8.30.  Każdy miał okazję zjeść ciepłą kiełbaskę oraz przygotowane przez rodziców  ciasta i owoce. Konsumpcji towarzyszyły głośne i radosne rozmowy na wszelakie tematy, jednakże uczniowie również doskonale się czuli w grach zespołowych takich jak piłka nożna czy siatkówka. Nie zabrakło również rywalizacji  w szachy i gry karcianej „UNO”. Podczas naszej integracji odwiedził nas duży, włochaty przyjaciel - pies właścicieli, który zdobył znaczną popularność wśród  uczniów. Wygraliśmy los na loterii, bowiem pogoda nam dopisywała, a zapowiadane burze i nawałnice przeszły bokiem. Nie było zaskoczeniem, że wszyscy bawiliśmy się doskonale. Około godziny 12.00 w dobrych humorach wróciliśmy do Kętrzyna.

Mimo tego, iż wycieczka była krótka, to pozwoliła nam na integrację i spędzenie miło czasu w towarzystwie koleżanek i kolegów. Wspólne ognisko i zabawy na świeżym powietrzu wprowadziły nas w nadchodzący klimat wakacji.

 

Alicja i Hanna 1D1

19.05.2021r. odbył się szkolny rajd rowerowy zorganizowany przez Pana Sylwestra Gaciocha i Pana Roberta Puczela. Trasa wycieczki obejmowała Nakomiady, Ryn, Sterławki Wielkie i Wilczy Szaniec. Wyjechaliśmy w męskim składzie spod szkoły o godzinie 8.10 , kierując się do Nakomiad, gdzie zrobiliśmy krótki postój. Dołączyła tam do nas nasza koleżanka i już w niezmiennym składzie udaliśmy się w stronę Rynu, gdzie uzupełniliśmy niezbędne płyny  i zjedliśmy pyszne lody. Stamtąd ruszyliśmy do Sterławek Wielkich, skąd, po krótkiej przerwie, pojechaliśmy prosto do Wilczego Szańca, gdzie czekało na nas ognisko przygotowane przez leśniczego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się nad jeziorem Mój i skorzystaliśmy z kąpieli , a następnie trasą przez Nową Różankę i Starą Różankę wróciliśmy pod szkołę o godzinie 14.10.

Cała trasa liczyła 60 km, jednak niektóre osoby mieszkające poza Kętrzynem pokonały tego dnia nawet 120 km. Całkowity czas jazdy rowerem wyniósł trzy godziny dziesięć minut, a średnie tempo – 19.8 km/h. Sobotni rajd był dla nas nie tylko okazją do sprawdzenia wytrzymałości fizycznej, ale również dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że w przyszłości znajdą się kolejni miłośnicy rowerowych wycieczek.

W wycieczce rowerowej udział wzięli:

Brzozowska Julia – 1d2, Dobrzyński Dariusz – 1d2, Winiarski Kacper – 2ceG, Kowalski Bartosz  - 2a, Wiśniewski Janek – 2a, Przydział Piotr – 2ceG

Opiekunowie: P. Sylwester Gacioch i P. Robert Puczel

Jan Wiśniewski  kl.2a