Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

W trochę zmienionej formie, bo w sposób zdalny, odbyła się w tym roku 24. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Naszą szkołę reprezentował Wiktor Szukis pod opieką s. Bolesławy Bożeny Wierzchowskiej. Każdy z etapów odbywał się na dedykowanej platformie i polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru. Każdy test składał się z 45 pytań, za które przyznawano, w zależności od stopnia trudności, 1, 2 lub 3 punkty. Etap szkolny i diecezjalny został przez Wiktora rozwiązany na poziomie 87 punktów na 90 możliwych do zdobycia. Na początku października 7 najlepszych uczestników z diecezji zmierzyło się z 3 pytaniami części ustnej etapu diecezjalnego. Wiktor zajął 3 miejsce, awansując tym samym do ogólnopolskiego finału. W finale niezwykle wysoki poziom został utrzymany poprzez zdobycie 87/90 punktów. Do części ustnej finału zostało zaproszonych jedynie 7 osób, które test napisały bezbłędnie. Z kolei uczestników, którzy uzyskali min. 87 punktów, zaproszono do rundy dodatkowej. W samej rundzie dodatkowej Wiktor zajął 4 miejsce, zaś w ogólnopolskiej klasyfikacji – 13. miejsce w skali kraju. Gratulujemy tak niezwykłego sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw w olimpiadach naukowych, których w tym roku szkolnym z pewnością nie zabraknie!