Szybki dostęp

 

W dniu 12 kwietnia 2022r. uczeń Pani Małgorzaty Niedźwieckiej z kl. II c Ksawery Kalinowski-Wanago uzyskał tytuł finalisty w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH.

Otrzymał indeksy na wybrane kierunki na następujących uczelniach: Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika w Białymstoku, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie.

Wielkie gratulacje. Jesteśmy z Ciebie dumni.

 
26 kwietnia 2022 odbył się powiatowy etap konkursu motoryzacyjnego, w którym wzięli udział nasi uczniowie Maja Hałasik, Bartosz Goluch oraz Szymon Wąsiewicz pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Fiedorowicz. Turniej składał się z czterech konkurencji:
  • test wiedzy teoretycznej,
  • znajomość technik pierwszej pomocy,
  • jazda samochodem po torze z przeszkodami,
  • jazda slalomem motorowerem.
Reprezentanci naszej szkoły świetnie poradzili sobie z wyzwaniami, zbili na kwaśne jabłko innych oponentów i zajęli II miejsce
 
„Dziękujemy Pani Małgorzacie za koordynację naszego uczestnictwa w konkursie. Było ciężko, ale się udało. Arivederci Roma nikt pokonać nas nie zdoła🤪” - Maja, Bartek i Szymuś 1312

Dnia 21 kwietnia odbył się w Budynku Seminarium Duchownego w Olsztynie etap diecezjalny Konkursu Biblijnego. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów. Miło nam ogłosić, że finalistą olimpiady został nasz uczeń Piotr Mazurowski (klasa 1 ae), który zajął 4 miejsce. Piotr zażarcie walczył o miejsce na podium. Dopiero po trzech dogrywkach rozstrzygnięto tę walkę i ostatecznie Piotr uplasował się tuż za podium. Emocje były ogromne, a chęć rewanżu i niedosyt, które pozostały, są dobrym prognostykiem przed następna edycją konkursu.

18 marca 2022 r. odbył się finał XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Wzięło w nim udział 100 uczniów wyłonionych spośród 1250 uczestników reprezentujących 68 szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Wojskowa Akademia Techniczna. Komisja  pod przewodnictwem dyrektora Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT dr. hab. Marka Kojdeckiego wyłoniła 10 laureatów.

Naszą szkołę reprezentowała Kalina Sałyk z klasy 3a, która przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Joanny Hryniewickiej-Bućko. Kalina zajęła bardzo wysokie 13 miejsce i uzyskała tytuł finalisty.

A oto wrażenia po konkursie:

„Udało mi się zająć wysokie miejsce. Mimo że trochę zabrakło, by uzyskać tytuł laureata i indeks na WAT, to uważam, że warto było spróbować swoich sił. Z pewnością wezmę udział w przyszłorocznej edycji, do czego zachęcam wszystkich miłośników matematyki.” - Kalina

Gratulujemy i życzymy zwycięstwa za rok!

21 marca 2022 roku w Zespole Szkół im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbył się wieczór poetycki będący zwieńczeniem Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego Namuzowywanie.  Jakub Sieńko - uczeń klasy 1c,  reprezentował naszą szkołę jako młody poeta wyróżniony w tym konkursie. Spotkanie przebiegało w niezwykle uroczystym i lirycznym nastroju. Widzowie mogli wysłuchać nagrodzonych wierszy w interpretacji samych twórców. Wieczór urozmaiciły piękne aranżacje utworów muzycznych.

W konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpiło wcześniej, wzięła także udział uczennica klasy 2d1- Alicja Czubowska, która zajęła drugie miejsce.

Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!