Szybki dostęp

 

Od 24 października do 13 listopada w Buenos Aires odbywały się Mistrzostwa Świata Sportów Wrotkarskich. Wzięli w nich udział zawodnicy z 60 krajów, w tym reprezentacja z Polski. Jednym z zawodników był uczeń naszej szkoły, Wiktor Smosarski z klasy IId. Z Argentyny, Wiktor przywiózł dwa medale: srebrny - w kategorii Classic Slalom i brązowy – w kategorii Battle. Ogółem polska kadra Freestyle Slalom przywiozła 7 medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Diana, księżna Walii, powiedziała kiedyś: “Nic nie przynosi mi więcej szczęścia niż pomoc słabszym. To jest cel i zasadnicza część mojego życia - a raczej przeznaczenie”. Dzisiaj jej słowom warto poświęcić kilka chwil uwagi. Wolontariat nie jest czymś, za co oczekuje się nagród, podziękowań czy laurów. Największym wynagrodzeniem jest bowiem uśmiech drugiego człowieka i świadomość bycia potrzebnym. I pomimo tego, że jestem niezmiernie zaszczycona, iż mogę dziś tutaj być i przeszczęśliwa, że to akurat moje działania zostały docenione na tle ogólnopolskim, to chciałabym, żebyśmy pamiętali, jaki cel przyświeca nam - wolontariuszom na całym świecie. Chcemy, by ludziom żyło się lepiej, by ktoś dzięki nam poczuł się kochany, potrzebny i wysłuchany, aby choć jedna osoba odczuła ulgę. Pomyślmy, jak bardzo świat stałby się piękniejszy, gdyby wszyscy kierowali się takimi wartościami i jak wiele mostów międzyludzkich udałoby nam się wybudować, zamiast siać przerażenie, wywołując konflikty. Nie bójmy się pomagać i troszczyć o drugiego człowieka. To tak niewiele, by zmienić rzeczywistość, w której żyjemy, a równocześnie tak dużo dla ludzi, którym okażemy odrobinę życzliwości."

Tymi słowami nasza uczennica, Julia Trypucka, zwróciła się do zebranych na uroczystym podsumowaniu obchodów Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Podczas tej uroczystości organizowanej przez Marszałka Województwa, Pana Gustawa Marka Brzezina, Julia i jej opiekunka, p. Monika Darmofał – Karanowska, odebrały podziękowania za promowanie idei młodzieżowego wolontariatu. To ogromne wyróżnienie dla naszego regionu, miasta i szkoły, gdyż Julia Trypucka otrzymała tytuł „Wspaniałej Polski 2022” podczas XXVIII Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Julii z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
 
Projekt połączonych sił tancerzy breakdance Polski i Łotwy pod nazwą „East Side Kingz” wygrał Unbreakable Breaking Championship w Belgii. W zwycięskiej grupie był także reprezentant Kętrzyna, uczeń naszej szkoły - Kacper "Myśliwy" Myśliwiec. W największym wydarzeniu w świecie tanecznym, jakim są Międzynarodowe zawody Unbreakable Breaking Championship, które w tym roku odbyły się w Belgii, wzięły udział takie państwa jak: Francja, Włochy, Irlandia, Ukraina, Kanada, Kolumbia czy Chiny.
 
Ekipie polsko-łotewskiej pod nazwą „East Side Kingz” udało się wywalczyć pierwsze miejsce w kategorii do lat 16. To naprawdę spory wyczyn, biorąc pod uwagę, że na parkiecie spotkali się najlepsi zawodnicy w tej grupie.
 
Kacper ma na swoim koncie już wiele osiągnięć w Polsce, między innymi został mistrzem Polski Bboy do lat 16. Od najmłodszych lat trenuje i rozwija swoje umiejętności pod okiem trenera Piotra Frąckiewicza w Stowarzyszeniu Hip Hop Mazury.
 
 
 

W dniu 12 kwietnia 2022r. uczeń Pani Małgorzaty Niedźwieckiej z kl. II c Ksawery Kalinowski-Wanago uzyskał tytuł finalisty w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH.

Otrzymał indeksy na wybrane kierunki na następujących uczelniach: Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika w Białymstoku, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie.

Wielkie gratulacje. Jesteśmy z Ciebie dumni.

 
26 kwietnia 2022 odbył się powiatowy etap konkursu motoryzacyjnego, w którym wzięli udział nasi uczniowie Maja Hałasik, Bartosz Goluch oraz Szymon Wąsiewicz pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Fiedorowicz. Turniej składał się z czterech konkurencji:
  • test wiedzy teoretycznej,
  • znajomość technik pierwszej pomocy,
  • jazda samochodem po torze z przeszkodami,
  • jazda slalomem motorowerem.
Reprezentanci naszej szkoły świetnie poradzili sobie z wyzwaniami, zbili na kwaśne jabłko innych oponentów i zajęli II miejsce
 
„Dziękujemy Pani Małgorzacie za koordynację naszego uczestnictwa w konkursie. Było ciężko, ale się udało. Arivederci Roma nikt pokonać nas nie zdoła🤪” - Maja, Bartek i Szymuś 1312