Szybki dostęp

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w załączeniu przekazujemy list Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022. W liście minister Przemysław Czarnek przybliża najważniejsze zmiany w systemie edukacji wprowadzone w obecnym roku szkolnym. Dziękuje również uczniom i nauczycielom za wspieranie ukraińskich dzieci, które znalazły się w polskich szkołach w wyniku agresji Rosji na Ukrainę.

W imieniu Ministra Edukacji i Nauki życzymy udanego i spokojnego letniego wypoczynku.

Z wyrazami szacunku

Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

  • list Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022 /pobierz/

Zbiórkę pieniężną organizujemy środa – czwartek. Uczniowie naszej szkoły będą pojawiać się na naszych korytarzach z puszką do której można będzie wrzucić datek. Jaś Korshenrich jest ciotecznym braciszkiem naszego kolegi ze szkoły, jego mama Milena to absolwentka naszej szkoły.

Opis zbiórki na stronie „siepomaga.pl” :

Jeszcze niewiele ponad miesiąc temu wiedliśmy spokojne, szczęśliwe życie. Wszystkie problemy i przeszkody udawało nam się szybko przezwyciężać. Cieszyliśmy się sobą, spędzanym wspólnie czasem, a patrzenie, jak dorasta nasze dziecko, dawało nam najwięcej radości. Proza naszej codzienności została jednak brutalnie przerwana. Kilka tygodni temu u naszego synka Jasia wykryto nowotwór. Neuroblastoma w 4 stopniu zaawansowania... Gdy dowiedzieliśmy się o tym potworze, pojawiły się już przerzuty, organizm naszego synka zajęty jest już w 70%! Łzy i przerażenie musieliśmy szybko zamienić w działanie! Natychmiast przewartościowaliśmy nasze życie, jako główny cel stawiając życie naszego dziecka.

Janek został poddany mocnej skojarzonej chemioterapii, jesteśmy w trakcie jej podawania. Oprócz tego ze względu na stan zaawansowania choroby i dodatnią mutację genu NMYC jest duże ryzyko, że organizm będzie oporny na leczenie. W Polsce leczenie neuroblastomy nie jest jeszcze mocno zaawansowane, dlatego chcemy jak najszybciej szukać pomocy za granicą, ale niestety koszty są ogromne. Nie jesteśmy w stanie sami zebrać ogromnej kwoty niezbędnej do leczenia, dlatego potrzebujemy pomocy. Błagamy, pomóż nam uratować nasze dziecko.

Milena i Dawid, rodzice

https://www.siepomaga.pl/walka-janka - link do zbiórki

Link: do grupy z licytacjami https://www.facebook.com/groups/611499723245716/

Ogłoszenie

Dnia 15.06.2022r. odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego w I LO w Kętrzynie. Możliwość oddania głosu miało 300 uczniów. Oddano 248 głosów, w tym 6 nieważnych. Na opiekuna Samorządu Uczniowskiego został wybrany Pan Jarosław Gresik z liczbą głosów równą 56. Gratulujemy !!!

 

Wyniki:

  1. Jarosław Gresik – 56
  2. Dominika Skrzypczyńska – 37
  3. Jarosław Olejnik – 26
  4. Dariusz Cudziło – 24
  5. Katarzyna Sadowska – 19

 

Komisja:

Alicja Służała, Aleksandra Komor, Karolina Śmierzyńska