Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

 

"Każdego roku prawie 2 miliony dzieci umiera z powodu biegunki wywołanej brakiem czystej wody!"

 

Ponad miliard mieszkańców Ziemi wciąż pozbawionych jest dostępu do czystej wody. Chociaż w ciągu ostatnich lat dokonał się olbrzymi postęp, to nadal o zwykłym kranie na własnym podwórku nie ma co marzyć niemal 50% mieszkańców Afryki i Azji. Dla milionów rodzin zanieczyszczone rzeki, strumienie i stawy to jedyne źródło wody. W tej samej wodzie trzeba się umyć i zrobić pranie, korzystają z niej również zwierzęta. Bakterie znajdujące się w takiej wodzie stanowią śmiertelne zagrożenie. Zaopatrzenie w wodę pitną jest długim i żmudnym procesem, ale UNICEF wytrwale nad tym pracuje. Jednak w oczekiwaniu na moment, kiedy wszystkie dzieci będą miały dostęp do czystej wody, musimy je chronić przed odwodnieniem spowodowanym biegunką - drugą z najczęstszych przyczyn śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia!

Istnieje prosta metoda, aby pomóc tym dzieciom. Podanie specjalnej mieszanki glukozy i chlorku sodu (tzw. Oral Rehydration Salts – ORS) daje natychmiastowy efekt. Osłabione dziecko po kilku godzinach czuje się lepiej, a niebezpieczeństwo śmierci mija.
Po raz pierwszy terapia ORS została zastosowana w Bangladeszu pod koniec lat 70 XX wieku. Od tego czasu saszetki ORS ratują przed śmiercią ponad milion dzieci rocznie.

UNICEF produkuje saszetki ORS od 30 lat. Obecnie dostarczamy ich rocznie 50 milionów. Niestety to wciąż niewystarczająca ilość. W miejscach ubogich w zasoby czystej wody występuje ogromne zapotrzebowanie na terapię ORS. W obozach dla uchodźców, w regionach dotkniętych powodzią, trzęsieniem ziemi oraz tam, gdzie toczą się konflikty zbrojne, mieszkają miliony dzieci nieustannie narażonych na ciężkie odwodnienie organizmu i powolną śmierć. Dzięki Waszemu wsparciu możemy im pomóc.

 

DOUSTNE SOLE NAWADNIAJĄCE  - /pobierz/