Przygotowania do "Ulicy Szarlatanów" idą pełną parą! Przez ostatnie półtora tygodnia spotykałyśmy się ze znaną z "Klanu" czy "Lokatorów" aktorką teatralną i filmową, - Olgą Borys - na warsztatach wokalnych, przygotowujących nas do nadchodzącego spektaklu. W tym intensywnym czasie szlifowałyśmy swoje umiejętności interpretacyjne oraz aktorskie, niezbędne przy efektownym i barwnym wykonaniu wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Warsztaty z Panią Olgą, człowiekiem niezwykle  sympatycznym, a przede wszystkim kompetentnym i niesamowicie obeznanym w artystycznej przestrzeni, były doświadczeniem nie tylko obfitującym w wiedzę i nietuzinkowe ćwiczenia, ale również w masę kreatywnych wyzwań i ogrom pozytywnej energii.

Oto odczucia uczestniczek warsztatów:

Warsztaty z Panią Olgą będą dla mnie na pewno dużą sztuką łamania swoich barier i wychodzenia z własnej strefy komfortu. Dzięki cennym wskazówkom w postaciach, które będę musiała odegrać swoim głosem znalazłam właściwą drogę interpretacji. Każde spotkanie było niezwykle sympatyczne, pełne pozytywnej energii, którą od Pani Olgi można czerpać garściami. Nie mogę doczekać się koncertu i efektów finalnych. - Karolina

Jestem zadowolona z warsztatów. Pani Olga zupełnie inaczej podeszła do tematu. Miała bardzo oryginalne pomysły na interpretacje i bardzo obrazowo przedstawiała wskazówki, co też dużo ułatwiało. Było to dla mnie nowe doświadczenie. – Ola

Pani Olga od samego początku darzyła nas uśmiechem i pogodą ducha, dlatego z radością łączyłam się na zajęcia. Przedstawiła mi wybrane przeze mnie utwory z zupełnie innej perspektywy, dzięki czemu mogłam odnaleźć w nich to, czego do tej pory nie zauważyłam. Dostałam wiele wskazówek, które pomogły mi zarówno w interpretacji, jak i przekazywaniu emocji innym. Każde zajęcia odbywały się w bardzo miłej atmosferze oraz były przepełnione uśmiechem, który długo nie schodził z twarzy. - Paulina

Zajęcia z panią Olgą, mimo nietypowej formy - spotkań online przyniosły mi dużo radości i uśmiechu. Artystka udzieliła mi wielu cennych wskazówek, które pozwolą na bardziej świadomą interpretację i wykonanie utworu. Za zdobyte doświadczenie i pozytywną energię - DZIĘKUJĘ! ^^ - Magda

Pani Olga ma w sobie tak wielkie pokłady entuzjazmu, że ani ekran świecących prostokątów, ani dystans, który nas dzielił, nie powstrzymały części z nich od spłynięcia i na mnie, przez co jeszcze bardziej niecierpliwie wyglądam daty naszego spektaklu :) Ciekawe ćwiczenia interpretacyjne, aktorskie wyzwania, masa precyzyjnych wskazówek, słowa zachęty do ciągłego poszukiwania w tym wszystkimi siebie, mimo zwątpień i potknięć- czego chcieć więcej? Jestem niezwykle wdzięczna za możliwość nauki od mistrzyni w swoim artystycznym fachu! - Paulina

Z powodów epidemicznych zajęcia odbywały się online, jednak dzięki temu przybrały one wymiar spotkań indywidualnych, przez co mogłyśmy uzyskać szczegółowe wskazówki na temat każdego z utworów, które  wykonamy już 3 marca w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Nie może Was tam zabraknąć!